27 Ekim 2010 Çarşamba

Bordo Örtü

Çeyizimde özenle sakladığım, sermeye kıyamadığım bir örtüyü paylaşmak istiyorum sizlerle. Yapıp yapıp kullanmaya kıyamıyorum sonra. Bu örtüyü kıl tela kumaş üzerine kanaviçe dikerek işledim.
Çuval bezi diye de bilinen kıl tela kumaş kalın olduğu için etamin iğnesi ile işlemekte epey zorlandım. O yüzden normal dikiş iğnesi kullanmak zorunda kaldım. Keşke yapım aşamalarını da fotoğraflasaydım. İşlemek çok zamanımı aldı (neredeyse 1 yıl). Ama değdi doğrusu...
Son olarak da bordo, uçları üçgen kumaş üzerine işlediğim parçayı diktirdim. Yalnız kumaş resimlerde kırmızıya yakın bir renk çıktı. Sanırım benim fotoğraf makinamdan ya da ışıktan kaynaklanıyor. Gerçek rengi bordo. Uçlarına da yine aynı renkten püskül dikildi.

2 Ekim 2010 Cumartesi

Yaz Neşesi


Artık sonbaharın kendini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde yazın neşesini yansıtan bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim. (Ben kışa girmeye henüz hazır değilim...)
Etamin üzerine kanaviçe tekniği ile işleme yaptım. Üzerine bijuteri malzemeleri satan dükkanlarda rahatlıkla bulabileceğiniz minik objeler diktim.
Adını da sonbahara inat yaz neşesi koydum.